architecture software

بررسی لومیون 12.3 پرو

لومیون یک نرم افزار تخصصی در زمینه رندرینگ و تولید انیمیشن به خصوص در صنعت معماری است. این نرم فزار در مدلسازی احجام دخالتی نداشته و فقط عملیات رندرینگ را برای کاربر انجام میده. یعنی با استفاده از یک Link بین لومیون و   نرم افزارهای سه بعدی، می توانیم مدل را به داخل لومیون بیاریم و عملیات Rendering رو انجام بدیم.

 

 


Volumetric effect for omni lights

موقعیت ها و فضاهای بی شماری وجود داره که استفاده از نورهای volumetric میتونه حس و حال خوبی به کار بده. افکت جدید volumetric omni light یک عمق و حجمی به فضاها میده و در عین حال درخشش فوق العاده ای را در فضا بوجود میاره. در واقع نور omni قابلیت ایجاد افکت volumetric را در این نسخه داره.

 


Volumetric effect for spotlights

همچنین نور spot هم قابلیت ایجاد افکت Volumetric را همانند نور omni داره که بسته به نوع نورپردازی برای ایجاد یک Volume بزرگتر، می توانید از نور Spot استفاده کنید.

 

 


Light color temperature (Kelvin)

ویژگی color temperature به نورها در این نسخه افزوده شده است که با استفاده از واحد کلوین می توانید رنگ نورها را به سمت سرد (7000K) و گرم(3000K) ببرید که استفاده از این ویژگی برای تنظیم رنگ نورها میتونه نتیجه فیزیکال تری رو به شما بده.

 


Surface decals

در این نسخه تعداد 142 عدد surface decals افزوده شده که تنها با یک کلیک می توانید imperfectionها و wall art و exposed brick و moss و chalk drawings و paint و road markings و… را به سطوح اضافه کنید.

 


Import custom decals

همچنین قابلیت import کردن custom decals فراهم شده که می توانید decalهای خودتون رو وارد نرم افزار کنید و به سطوح اضافه کنید تا حس و حال بهتری رو از فضا داشته باشید.


License plates

قابلیت افزودن پلاک به مدل ماشین در این نسخه فراهم شده است. از کشور ژاپن تا آلمان و چین تا آمریکا؛ قابلیت طراحی انواع مدل پلاک ماشین از 10 کشور مختلف و همچنین ایالت های مختلف آمریکا در این نسخه فراهم شده است. البته در نظر داشته باشید که می توانید پلاک های سفارشی خود را هم بسازید، تنها با import کردن تصویر پلاک مورد نظر خود، می توانید اینکار را در این نسخه جدید انجام بدید.

 


110 newly animated plants

تعداد 110 گیاه انیمیت شده به کتابخانه این نسخه از لومیون افزوده شده است تا بتوانید حس و حال بهتری را برای فضای سبز و درختان و… ایجاد کنید.

 


New fine-detail nature

همچنین در بحث اکوسیستم، تعداد 41 عدد طبیعت با جزئیات کامل به کتابخانه لومیون افزوده شده است که شامل طیف وسیعی از نخل های جدید، چمن، علف، گیاهان و… است.

در نهایت شاهد افزوده شدن 570 آیتم جدید از کاراکتر و آبجکت و… و 65 متریال جدید به کتابخانه لومیون هستیم. همچنین workflow متریال ها و قابلیت انیمیشن بهبود یافته است و امکان افزودن لایه های بیشتر به صحنه در این نسخه فراهم شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *