عمومی

بررسی لومیون 11

بررسی قابلیت های جدید لومیون 11

بالاخره لومیون 11 هم از راه رسید و با قابلیت های جدید خود خودنمایی کرد. Lumion 11 آخرین نسخه از سری نرم افزارهای قدرتمند رندرینگ RealTime می باشد که با قابلیت های بی نظیری عرضه شده است.

آنچه در این نسخه به عنوان قابلیت های جدید روبرو هستیم :

Improved grass lighting Micro shadows for spotlights Volumetric fire (Pro only) Rain streaks (Pro only) Animated phasing (Pro only) Orthographic view
color picker LiveSync for BricsCADRAL Custom IES spotlights New materialsوOSM satellite maps (Pro only) New objects (some Pro only) Metallic car shader (Pro only)
Foundation change Other workflow improvements Updated user interface Basic tutorials for new users Artistic panorama effects High-quality theater preview

می باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

چیزی که بیشتر از همه منتظر آن بودیم، هماهنگی با سخت افزارهای روز دنیا بود که متاسفانه تا کنون چیزی از پشتیبانی توابع Real-Time Raytracing به واسطه کارت های گرافیک جدید در توضیحات لومیون ندیده ایم .

امکان دارد که این قابلیت به صورت آپدیت به لومیون اضافه شود تا صاحبان کارت های گرافیک Nvidia RTX و AMD RX بتوانند با سرعت بسیار بالاتر و کیفیت واقع گرایانه ویدیوهای خود را رندر نمایند. این کاری است که رقیب جدی لومیون یعنی D5 Render در دستور کار خود قرار داده است. 

Orthographic view یکی از مهمترین قابلیت های این نسخه امکان ایجاد افکت نمای Orthographic می باشد . شما میتوانید نمای پلان و نمای برش خورده صحنه خود را از ارتفاع و به صورت ایزومتریک رندر نمایید. در هر مرحله از طراحی خود، قابلیت جدید Orthographic view در لومیون 11 به شما اجازه می دهد که صحنه خود را به راحتی گسترش دهید. شما میتواید از این پس یک رندر بسیار حرفه ای و تکنیکال از نمای ایزومتریک داشته باشید که بسیار میتواند برای کارفرما مهم و تاثیر گذار باشد. این قابلیت در هر دو حالت تک فریم و ویدیو قابل استفاده است.

Orthographic View Effect Animated phasing (فقط در نسخه پرو)
شما میتوانید از این پیش در Lumion 11 انیمیشن فاز تولیدی صحنه خود را به روشی بسیار زیبا خروجی بگیرید.

این روش که فقط در حالت ویدیو قابل دسترس است به شما اجازه می دهد که از یک Landscape خالی شروع کرده و به راحتی و با سرعت دلخواه درختان، دیوارها و متریال ها را یکی پس از دیگری در صحنه نمایان کنید.

این روش که یکی از تاثیرگذارترین افکت های معرفی و پرزنتیشن است، میتواند تاثیر بسیار مثبتی بر کارفرما داشته باشد. با استفاده از افکت Animated Phasing میتوانید پروسه طراحی و توسعه و ساخت پروژه خود را به نحوی زیبا به نمایش بگذارید. همچنین ترانزیشن های متفاوتی در اختیار شماست تا روش های نمایش یکنواخت و تکراری نشوند.

 

Animated Phasing Effect صحنه های خود را طبیعی تر کنید
در لومیون 11 تلاش بسیار زیادی شده است که همه چیز طبیعی تر شود . رسیدن به
واقعیت یا ایجاد نماهای Photorealistic آرزوی هر موتور رندر یا نرم افزاری است. Lumion 11 نیز از این قاعده مستنثنا نیست و سعی میکند که آنچه برای بهتر شدن و واقعی تر شدن خروجی نهایی لازم است به صحنه شما اضافه کند.
لومیون 11 معتقد است که انرژی و زیبایی که از تصاویر واقعی به انسان منتقل می شود، وصف ناپذیر است.

Lumion 11 Rain streaks (فقط در نسخه پرو)
لومیون 11 پرو، حس زیبای باران را به صحنه های شما خواهد آورد. این حس که در ویلا و منزل خود نشسته اید و در حال تماشای فضای بارانی از پشت شیشه های هستید، آنچنان زیباست که میتواند پروژه های شما را زیر و رو کند.

این قابلیت در حالت تک فریم ، انیمیشن و پانوراما قابل استفاده است و به شما اجازه میدهد که رد باران را بروی شیشه ها به سادگی و با کیفیتی باورنکردنی ایجاد نمایید. حرکت قطره های کاملا هوشمند و بسیار طبیعی است و میتواند در طول کل سطح شیشه انجام شود.

Volumetric fire(فقط در نسخه پرو)
یکی از تکنیک های زیبا در رندرینگ صحنه های داخلی، ایجاد شومینه روشن و اثرات روشنایی آن بروی محیط است. در لومیون 11 قابلیت جدید Volumetric fire به شما اجازه میدهد که آتشی مناسب در صحنه داشته باشید. البته نمیتوان گفت که بی نقص است اما، میتواند صحنه های شما را زیبا تر کند. افکت های حجمی و امکان روشنایی و زیباتر شدن بخش هایی از صحنه را میدهند. این حس زیبا و گرمی بدست آمده از رندر آتش، هم در محیط های داخلی و هم در محیط های بیرونی قابل اجراست. این قابلیت در حالت Build در دسترس است و البته میتوانست بسیار بهتر هم باشد. Volumetric fire قایلیت پشتیبانی از Shape ها به منظور ایجاد شکل و حالت به آتش را دارد و میتواند از فایل های تکسچر مورد نظر شما ایجاد شود. اندازه و اغتشاش و شدت روشنایی قابل تعیین و تغییر می باشد .

Micro shadows for Spotlights & Improved grass lighting
در Lumion 11 شما میتوانید از افکت های بسیار زیادی استفاده و در صحنه های حس بهتری ایجاد کنید. یکی از این قابلیت ها، سایه های اجسام و مدلهای کوچک است. به عنوان مثال میتوانید نورپردازی بروی چمن ها و گیاهان را بهبود داده و افکتی بسیار زیبا ایجاد نمایید.

Lumion 11 Metallic car shader (فقط نسخه پرو)
شیدر جدید Car Paint که در تمامی موتورهای رندرینگ PBR به صورت واقع گرایانه در دسترس است، در Lumion 11 نیز با کیفیتی بسیار بالا در اختیار شماست. شما میتوانید با شیدر جدید رنگ ماشین، که فقط در نسخه پرو قابل دسترس است، صحنه های خود را بسیار طبیعی تر کنید. کیفیت رندرینگ این شیدر بسیار هیجان انگیز و قابل قبول است و برخلاف افکت آتش، بسیار واقعی است.
زمانی که از شیدر ماشین که فقط در حالت Build قابل در دسترس است، استفاده میکنید، تمام نورها، تمام عناصر و تمام افکت های درون صحنه را بروی سطح ماشین منعکس خواهد کرد. این انعکاس بروی سطح ماشین و بروی شیشه ها قابل رویت و تغییر است که میتوانید شدت آن را به راحتی تغییر دهید.

آبجکت های و متریال های جدید لومیون 11
در Lumion 11 نسخه Pro، شما میتوانید به بیش از 61 مدل با دقت بسیار بالا، 27 نوع گیاه و 34 نوع درخت دسترسی داشته باشید. همچنین نزدیک به 65 نوع چمن و پوشش گیاهی ، بیش از 12 وسیله نقیله و 177 آبجکت برای استفاده در صحنه های داخلی و 49 موجود زنده شامل انسان و حیوانات و 29 آبجکت برای استفاده در صحنه های خارجی و در مجموع 401 آبجکت ومتریال جدید دسترسی داشته باشید. همچنین متریال های بسیار زیادی در این نسخه با کیفیت بسیار مناسب اضافه شده است که برخی از آنها فقط در نسخه پرو قابل دسترس است . این متریال ها شامل موارد بسیار کاربرید از چوب و سنگ و شیشیه و چرم و پلاستیک و … در دو حالت Indoor , outdoor است که میتوانید بسته به نوع صحنه خود، متریال مناسب را انتخاب نمایید.

لومیون 11، ساده تر و بهتر
قابلیت های بسیار زیادی برای Lumion 11 در اختیار شماست که میتواند شما را در ساده تر شدن فرایند طراحی و رندریگ و طبیعی تر شدن آن کمک کند. به عنوان مثال علاوه بر استفاده از پروفایل های IES Light میتوانید اینک نسخه دلخواه خود را ایجاد نمایید. شما میتوانید به سادگی همانند دیگر موتورهای رندرینگ، نسخه استاندارد پروفایل های نور IES را برای استفاده در صحنه ها خود مورد استفاده قرار دهید.

RAL color picker

یکی از قابلیت های جدید دیگر Lumion 11 انتخابگر رنگ RAL است . RAL color picker به سادگی به شما اجازه میدهد که با دقت بالایی از رنگ های استاندارد European RAL در صحنه خود استفاده کنید.

RAL color picker High-quality theater preview
قابلیت پیش نمایش با کیفیت بالا به شما اجازه میدهد بدون نیاز به رندرینگ نهایی، پیش نمایشی بسیار با دقت و کیفیت از صحنه داشته باشید. این فابلیت که در حالت Lumion Theater و Lumion Viewer در دسترس شماست، میتواند در تشخیص نهایی کار شما بسیار کارساز باشد.

آموزش برای تازه واردها
اگر به تازگی قصد استفاده از لومیون را دارید، نگران نباشید. شما میتوانید به سادگی از بخش آموزش این نرم افزار به روش کار و استفاده از برنامه مسلط شوید و خود را با محیط آن هماهنگ سازید.

 

دیگر قابلیت های لومیون 11
لومیون 11 قابلیت های بسیار زیادی دارد که میتوان به Livesync با BricsCAD ، OSM satellite maps و افکت Artistic panorama و … اشاره کرد. در نهایت میتوان گفت، Lumion 11 بهتر، زیباتر و طبیعی تر شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *