عمومی, مقالات علمی

5 پلاگین SKETCHUP که همه نیاز دارند

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kk564fsy’ admin_preview_bg=”]

5 پلاگین SKETCHUP که همه نیاز دارند

امروزه استفاده از نرم افزارهای گرافیکی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و یکی از آن‌ها نرم افزار اسکچ‌آپ است که دارای قابلیت‌های بسیاری است که در ادامه، به بررسی ابزارهای این نرم افزار می‌پردازیم. همچنین، شایان ذکر است که کار با ابزارهای اسکچ‌آپ بسیار ساده بوده و می‌توانید آن‌ها را به راحتی تهیه کنید.

SU Podium. 1 + مرورگر Podium

با استفاده از SU Podium  شما می‌توانید بدون ترس و نگرانی از یادگیری یک برنامه پیچیده، عکس‌هایی واقعی و زیبا از مدل اسکچ‌آپ خود به وجود بیاورید. SU Podium به طور کامل از ابتدا تا انتها در اسکچ‌آپ اجرا می‌شود و رابط کاربری ساده‌ی آن، منحنی یادگیری را از ماه‌ها به دقیقه کاهش می‌دهد. اما اجازه ندهید سادگی و قیمت پایین SU Podium باعث گمراهی شما شود.

SU Podium یکی از با کیفیت‌ترین موتورهای نگاشت فوتون/ raytracing و برتابندگی را در بازار امروز دارد. هنگامی که آن را به طور همزمان با Podium Browser آن‌ها استفاده می‌کنید، می‌توانید به سرعت و به راحتی صحنه‌ای را با استفاده از مواد آماده، افراد، پوشش گیاهی، وسایل، لوازم خانگی، مبلمان و چراغ‌ها پر کنید. محتویات کتابخانه‌ی Podium Browser مستقیماً در مدل اسکچ‌آپ شما بارگیری می‌شود که شبیه به گرفتن یک مدل از انبار 3D است.

2 . ابزار بخش podium

مشکل رایجی که اکثر برنامه‌های ارائه دهنده‌ی پردازش صحنه‌ی اسکچ‌آپ دارند این است که آن‌ها نمی‌توانند از طریق یک صفحه‌ی فعال به نمایش درآورده شوند . با این حال، ابزار بخشPodium  یک بخش “فیزیکی” از مدل شما را ایجاد می‌کند که صفحه‌ی انتخاب شده‌ی اسکچ‌آپ در آن واقع شده است. این کار شما را قادر می‌سازد که از SU Podium یا هر برنامه‌ی نمایش دهنده‌ای برای ارائه مدل تقسیم بندی شده‌ی فیزیکی استفاده کنید. همچنین، باید بیفزاییم که SU Podium Section Tool مدل اصلی شما را تغییر نمی‌دهد بلکه نسخه‌ای از مدل فعلی را در همان پوشه‌ی فایل .skp اصلی ایجاد می‌کند. با استفاده از این ابزار می‌توانید پوشه را نیز به برش خود اضافه کرده تا این قسمت با وضوح بیشتری خوانده شود.

3 . جایگزین کننده مواد (material replacer )

جایگزین کننده، یک افزونه‌ی ساده‌ی اسکچ‌آپ است که می‌توانید آن را از انبار برنامه‌های افزودنی به صورت رایگان دانلود کنید. این کار باعث می‌شود تا یک مورد را در اسکچ‌آپ انتخاب کرده و در سطح جهانی با موارد دیگر جایگزین کنید. این کار برای انجام مطالعات مختلف، بسیار مناسب است.

4 . لایه‌های پنل

Layers panel یک افزونه‌ی رایگان است که در انبار برنامه‌های افزودنی یافت می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که سازماندهی بیشتری با لایه‌های طراحی خود داشته باشید. ابتدا، رابط کاربری آن، یک سیستم پنل و لایه ایجاد می‌کند که شبیه به فتوشاپ Adobe عمل می‌کند. سپس، می‎توانید لایه‌های خود را گروه بندی، سازماندهی، مرتب سازی و قفل کنید که این کار در واقع، هنگام کار بر روی مدل‌های پیچیده‌ی طرح بزرگ، می‌تواند گزینه‌ی بسیار ارزشمندی باشد.

5 . اسکچ‌آپ STL

این افزونه به شما این امکان را می‌دهد تا قالب‌های فایل STL را در Sketchup وارد و خارج کنید. قالب فایل STL معمولاً برای چاپ سه بعدی استفاده می‌شود. این افزونه به صورت رایگان در انبار برنامه‌های افزودنی در دسترس است و برای افرادی که از اسکچ‌آپ برای ایجاد مدل‌های چاپ سه بعدی استفاده می‌کنند، یک افزونه ضروری است.

پردازش نهایی یکی از مهمترین مراحل ایجاد پردازش صحنه است. برنامه‌هایی مانند V-Ray و SU Podium یک پردازش صحنه‌ی واقعی ایجاد می‌کنند؛ اما با تنظیمات و جلوه‌های مناسب در Adobe Photoshop میتوانید به راحتی صحنه‌های خود را جذاب‌تر کنید.
[/av_textblock]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *